Кухня для багатьох людей – місце особливе тому і дизайн інтер’єру кухні повинен бути не тільки оригінальним але й максимально зручним та входити в резонанс з характерами жильців по кольорові гаммі стилю мати розслабляючу дію. Зазвичай в невеликих квартирах кухня та столова це одне і теж приміщення тому рекомендовано в загальних правилах не використовувати агресивних кольорів не поєднувати гамму більш ніж з трьох відтінків при чому комплементарних дотримання цих правил призводить як мінімум до затишку в кухні а її дизайн довго не недоїсть господарям. Також вище приведені поради що до інтер’єру кухні дозволяють лише за допомогою невеличких змін декору чи то картин дзеркал світла кардинально міняти вигляд інтер’єру кухні на новий та свіжий. З практичної сторони всі поверхні в кухні повинні бути волого відштовхуючі та легко піддаватися миттю це все таки кухня. Покриття підлоги в інтер’єрі кухні по традиції плитка хоча останнім часом багато дизайнерів комбінують плитку з паркетом чи паркетною дошкою і навіть ламінатом треба зауважити що для таких цілей вони повінні мати спеціальне покриття підсиленої міцності вологостійкості та мінімальний процент розширення та стискання в залежності від температури та вологості на кухні. Ключовими речами які можна сказати є обов’язковими на любій кухні:

  1. Кухонний гарнітур (кухонні меблі) – в більшості випадків центральний елемент
  2. Газова плита та духовка
  3. Холодильник та морозильна камера
  4. Кухонний стіл та крісла

Другими по розповсюдженості є невеличкий відступ хоча це тільки в нас на Україні котел опалення та пральна машина які на відсотків вісімдесят обмежують дизайнера при розробці дизайну інтер’єру кухні в порівнянні з європейським стилем будівництва та розміщення комунікаційних вузлів чи то води газу електрики. Звичайно приходиться викручуватися за допомогою декору або ховати в ніші або в сам кухонний гарнітур що зазвичай ніякої користі не несе а схоже приховання чогось не бажаного на кшталт тріщини чи плями, ну загалом тут вже нічого не зробиш хоча якщо є можливість то звичайно краще винести данні елементи за межі кухні на приклад на лоджію чи балкон.

Новинками які все більше та більше входять в побут є:

  1. Посудомийна машина
  2. Сміттєрізка подрібнювач відходів
  3. Домашня кавоварка
  4. Кухонний комбайн

І сюди ж можна віднести тенденцію на перехід в кухонних зонах від звичайних інструментів на електроінструмент електром’ясорубка мікрохвильова піч блендери печі для хліба та інше. Така немала кількість речей має бути гармонійно вмонтована та вписуватися в загальну ідею інтер’єру кухні. Як правило на світло-дизайн звертають увагу в останню чергу що є великою помилкою дизайнера та відзначає його як не кваліфікованого. Світло на кухні точніше освітлення є більш важливе ніж в прихожій чи вітальні, і бажано щоб воно на вісімдесят відсотків складалося з природнього в денний час. Кращий дизайн інтер’єру кухні це той дизайн який відповідає трьом критеріям максимально затишний мінімально агресивний максимально зручний тобто все під рукою і максимально збережена площа без втрати функціональность відносно перших двох пунктів.